środa, 24 października 2012

Są takie dni...

Są takie dni, które odmieniają bieg naszej historii, zmieniają kierunek, każą uporządkować na nowo codzienność...Są takie dni...Takie, które dotykają jakichś stanów granicznych w nas...Każdy z nas ma swoją definicję takich dni i wie które to...Może już za nami a może na samą myśl o tym, że kiedyś przyjdą, robi się jakoś dziwnie słodko-słabo...Dla mnie takie dni oznaczają przyjście Kogoś na świat lub odejście Tam...Bo wtedy wszystko staje się inne...Na nowo do zdefiniowania...
Moja Najlepsza Wyczekana S. żegnała kilka dni temu swoją Mamę...Mnie dane było być obok. Pięknie i Cudownie ( od słowa " Cud") gdy śmierć paradoksalnie przynosi Życie...Tak się stało...Śmierć stała się "ciekawostką, że trzeba iść dalej"...Więc idziemy. Idziemy starając się żyć lepiej, godniej, intensywniej...Bo przecież Mama patrzy...Pożegnanie stało się wyczekiwaniem na Spotkanie...takie rzeczy to tylko...tylko u Niego.
Moja S...dziękuję za to świadectwo, za to, że pozwoliłaś mi TAM być. Dziękuję Tobie i T.za każdą chwilę wtedy...razem...I dziękuję, że założyłaś na TEN dzień moje kolczyki...Bo przecież nie można tak całkiem na czarno...Bo blado by było, ożywić to trzeba...Twoja Mama by się zdenerwowała, że tyle tej czerni...Byłaś piękna, dla Niej...


9 komentarzy:

 1. bardzo głębokie przemyślenia, ale mają swoją piękność w sobie i samą szczerość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Julia, Twoje posty są zawsze tak emocjonalnie ... i bardzo piękne btizhuteriya!

  OdpowiedzUsuń
 3. jak trudno czasem jest tak myśleć...
  smutek zagłusza wszystko...

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj Julio i dziękuje za odwiedzinki u mnie. Wiesz, jak czytam Twoje posty, to cały dzień później chodzę i myślę nad tym co napisałaś. Twoje słowa są tak głębokie i dają tyle do myślenia.... przynajmniej mi.
  Ściskam cieplutko i idę myśleć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jest łatwo tak patrzeć na pożegnanie....A nawet bywa niemożliwe.
  Pozdrawiam Cię serdecznie, kolczyki piękne:).
  Czy to jutro ten dzień???? Trzymam kciuki!!!!1

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolczyki są cudowne, takie delikatne, kruche jak życie...

  OdpowiedzUsuń
 7. Przeglądam tego bloga i nie mogoę wyjśc z podziwu - musisz być świetną osobą. Emocjonalną, ale opanowaną i troskliwą, a do tego super zorganizowaną. I ale, ale - kolczyk z różą w środku to przesliczny motyw!

  OdpowiedzUsuń

dziękuję Ci za komentarz:)